Parselasyon, taşınmaz malları ayırma işlemine verilen isimdir. Parseller içinde yer alan yollar, yeşil alanlar, otopark veya meydan gibi bölümlerin kamu hizmetlerine ayrılan yerlerden herhangi birini kapsayacak şekilde bölünmesidir. Ak İnşaat, bu alanda sunmuş olduğu hizmetleri ile beraber Sakarya ve Akyazı bölgelerinde ki mülk sahiplerine kendi harita ofislerinde yardımcı olmaktadır.

Parselasyon planı ise uygulama imar planına, mevzuata ve plan notlarına temel oluşturmak için tasarlanmaktadır. Bunun yanı sıra kamu hizmet alanlarının kamu eline geçişini sağlama konusunda da önemli bir hizmet türü olarak bilinir. Parselasyon, durumunu gösteren ve tapuya tescil işlemlerinde esas alınan arazi / arsa düzenlemelerini gösteren plan olarak bilinmektedir. Türkiye’de birçok mülk sahibi, bu hizmetlerden faydalanabilmek açısından çeşitli harita ofisleri ile iletişim kurmaktadır. Sizleri konulara istinaden bilgilendirmek ve doğru bir hizmetin kapılarını aralamanıza yardımcı olmak bakımından buradayız! Firmamız, Sakarya ve Akyazı bölgelerinin yanı sıra bu mevki de yer alan civar il ve ilçeler için de çeşitli hizmetleri sunmaktan geri kalmamaktadır.

Hemen siz de Parselasyon hizmetleri için bizlerle iletişime geçebilir, konulara ilişkin çok daha detaylı bilgi alma şanslarına da sahip olabilirsiniz. Türkiye’de birçok mülk sahibi, bu tip hizmetleri harita ofislerinden alabilmek için alanında donanımlı ve bilgili kişilerle iletişime geçmeyi amaçlamaktadır. Biz de sunduğumuz hizmetler sayesinde her yıl yüzlerce gayrimenkul sahibinin Parselasyon işlemlerinden faydalanmalarına öncülük ediyoruz.  

Eka Design Mimarlık
Yılmaz Mühendislik
Platin Ozalit
ZekiSu Mühendislik
ISG Park İş Güvenliği
Grafik Tasarım, Web Tasarım