Hacim hesabı, (Kübaj hesabı) sıkıştırma, kabartma, ariyet ve depo işlemlerinin göz önünde barındırılarak yapılan toprak hacim hesabına verilen isimdir. Malzemelerin hacminin hesaplanabilmesi bakımından tüm inşaat projeleri için gerekli olan bir çalışmadır.

Bu hesaplamaların yapılabilmesi için hafriyat işlemlerinde, araziden ne kadar malzeme alınacağı veya dolgu işlemlerinde ne kadar harcama yapılacağı, maliyet çerçevesi altında ele alınmaktadır. Arazinin Plantoke haritası çizilir ve ilk / son durum arasında ne kadar hacim olduğu, ne kadar malzeme ve para harcanacağı hesaplamaları sağlanabilir. Ak İnşaat, Hacim hesabı konusunda yüzlerce farklı yapıya sunmuş olduğu hizmetlerle beraber sizlerin “minimum” seviyede harcamaları, birinci sınıf kalite ile öne çıkartmanıza yardımcı olmaktadır. Uzun yıllardan bu yana Sakarya ve Akyazı bölgelerinde yer alan tüm inşaatlar için hizmetler sunan firmamız, kendisini her daim geliştirmekte ve daha fazla öne çıkan bir firma konumunda yer almanıza aracılık etmektedir.

Bu hizmetlerden faydalanmak ve Plantoke haritası ile beraber Hacim hesabı projelerine istinaden fikirler elde etmek bakımından harita ofisimiz ile kontak kurmayı ihmal etmeyin. Bölgenin en donanımlı firması olarak sizlerin inşaat işleriniz için gerekli keşifleri sağlıyor, en kısa sürede de hesaplamaları yaparak bir proje dosyası olarak sunumlarımızı gerçekleştiriyoruz. Profesyonel teknik kadromuz, doğru formatlarda yer alan çizimleri ve uygun programların kullanılması ile beraber hacim hesabı konusunda kafanıza takılan tüm sorunları gidermektedir. 

Eka Design Mimarlık
Yılmaz Mühendislik
Platin Ozalit
ZekiSu Mühendislik
ISG Park İş Güvenliği
Grafik Tasarım, Web Tasarım